Tartósság arany szabályai

A tartóssag a vendég és a szakember számára is kiemelten fontos tényező szempillahosszabbítás során!
Fontos tisztában lennünk azzal, hogy mindkét oldalon lehetnek olyan hibák, amik a pillák gyors potyogását okozhatják. Ha azt tapasztaljuk, hogy a megépített szett nem tartós, akkor sorra kell vennünka vendég és szakember oldaláról is, hogy hol történhetett hiba, így könnyen korrigálhatunk, a további kellemetlenségek elkerülése érdekében.
Nagyon fontos a szakember és vendége között a megfelelő, korrekt kommnikáció, és az esetleges hibák feltárása és elismerése, mindkét fél részéről!
Mielőtt a tartósságról beszélünk, néhány dolgot érdemes tisztáznunk a pillák növekedésével kapcsolatban!
A szempillák élettartama, növekedési ciklusa
Mint minden szőrzetünk, a szempilláink is cserélődnek. Egy állandó életciklussal rendelkeznek, amely során elöregednek elhullanak, majd újabb szálak születnek.
A pillák növekedési fázisát több részre oszthatjuk fel, de 3 fő szakaszt érdemes ismernünk, hogy megértsük a folyamatot.
Ez a 3 fázis az ANAGÉN, TELOGÉN és a KATAGÉN. A szempillák felépítéséről, a növekedési szakaszokról egy másik bejegyzésben bővebben írni fogok.
Ez a folyamat 60-90 nap alatt zajlik le, tehát egy-egy szál pillánk ennyi idő alatt fejlődik ki, majd öregszik el és végül hullik ki, és a helyén egy új friss szál indul növekedésnek. Ez az állandó körforgás teszi szükségessé a szempillák töltését, amelyet a szakember 3-4 hetente javasol a vendégek számára.
Tehát, soha ne ijedj meg, ha egy-egy műpilla a saját száladdal együtt potyog ki! De, műpillák nem csak a sajátoddal együtt potyoghatnak, hanem a lenövő szálak a tőtöl való távolság miatt egy idő után ledobhatják az épített szálakat. Ilyenkor a saját pilla még nem öregedett el, nem hullik el, hanem megszabadul a tehertől, amit a lenőtt műszempilla okozott.
Az állandó körforgás miatt a szempilla szettünk különböző hosszúságú szálakból áll, amik más-más ciklusban vannak, így mikor töltésre érkezel, lesz olyan pillád, ami éppen csak nőtt egy picit, van ahol már óriási lenövésed lesz, és sok újonan növekvő szálat is találunk.
Normál esteben 1-1,5 hetente a saját pilla állomány ¼-e kihullik, cserélődik, de ezt számos tényező befolyásolhatja.
Vegyük sorra a műszempillák fokozott hullásának lehetséges okait, szakember és vendég oldalról is!

Hiba lehetőségek a szakember munkája során
A leggyakoribb hiba amit a szakemberek elkövetnek, az a nem megfelelő előkészítés! Sajnos sok szempillahosszabító nem alkalmazza a megfelelő protokollt, és így a tartósság nem garantálható!
A megfelelő előkészítés a tartósság alap köve!
Első lépésként szempilla samponnal jó alaposan át kell tisztítani a szem környéket és a pillákat is. A töveknél mikro pálcikákkal, a pillákon, egy széles fejű ecsettel. Abban az esetben is kell tisztítani, ha a vendég nem visel sminket, hiszen számos szennyeződés rakódhat a pillákra a nap folyamán.
A samponozást az alapos öblítés követi, majd a szárítás. Bizonyos esetekben használunk szempilla zsírtalanítókat, melyet szintén mikro pálcikával viszünk fel a felületre. Ha mindezzel megvagyunk, akkor kezdődhet az építés!
A tartósság másik fontos tényezője a megfelelő ragasztó kiválasztása!
A ragasztó kiválasztásánál a szakember figyelembe veszi a szalon klímáját, páratartalmát, hiszen minden befolyással lehet a ragasztó kötési idejére és tartósságára.
A tökéletes ragasztó mellett nagyon fontos a felhelyezett pilla minősége, de fontos szempont az is, hogy az adott vendég saját pillája milyen állapotban van. Hiába van jó minőségű műpillánk, ha azzal egy gyengébb saját állományú pillaszettet túlterhelünk. Tehát körültekintően kell megválasztani a műpilla vsatagságát, a felhelyezni kívánt "D" számot, és a hosszúságot is.
Nem elhanyagolható a stylist építési stílusa sem!
Egy rosszul illesztett szál nem lesz tartós, idő előtt lefordul, elhullik, tehát, hiába választja ki jól az anyagokat és tisztít tökéletesen, ha az illesztése nem pontos!

Nézzük a vendég hol hibázhat
A legfontosabb itt is a megfelelő tisztítás! Sajnos a mai napig sok olyan esettel találkozom, ahol a vendég nem tisztít megfelelően, ilyenkor a pillák tövében akár több hetes koszt is találok..... Ez nem csak a tartósságot befolyásolja, hanem sajnos sok gondot is okozhat, akár gyulladást, fertőzést, a saját pillák elvékonyodását és fokozott hullását, valamit nem túl kedves "lakók" azaz a demodex atka megjelenését - elszaporodását- is. És azért valljuk be látványra sem a legszebb, egy ápolatlan hatást kelt.
Sokan csak azért nem tisztítják megfelelően, mert félnek, hogy úgy jobban hullik majd.... pedig ez pont ellenkezőleg igaz... koszos pilla = fokozott hullás!
Tehát, ha azt akarod, hogy tartós legyen, mosd minden nap reggel és este alaposan a szetted. Este érdemes szempilla sampont használni, amivel alaposan és gyengéden eltávolíthatod a nap során a pillákra kerülő szennyeződéseket.
Ami nagyon fontos, hogy a pillákon és a szem környéken ne használj olajos anyagokat, hiszen ezek a ragasztó kötését gyengítik és nem lesz tartós az építés. Nyáron a napvédők és a bőr zsírosodása okozhat problémát, de egy sminklemosó kendővel ha áttörlöd a felületet nem lehet gond.
Nem szabad a pillákat kézzel piszkálni, húzogatni, dörzsölni. A kezedtől szennyeződést vihetsz fel, illetve a bőr természetes zsírosságától hamarabb hullhat. A dörzsölés és egyéb mechanikai hatások pedig a pillák kiszakadását okozhatják.
Fontos továbbá betartani a stylist által meghatározott vízmentességi időszakot, hogy a ragasztó megfelelően tudjon polimerizálódni. Ha idő előtt víz éri, előfordulhat, hogy sérül a folyamat és a kötések gyengébbek lesznek.
Amit sokan elhibáznak, a smink. Egy jó zsíros ceruza, vagy egy pillatőbe húzott tusvonal sok gondot tud okozni. Nehéz úgy eltávolítani, hogy ne sérüljenek a szálak, de teljesen tiszta legyen a felület. Ha maradnak smink darabok a szálak között, akkor megint a fertőzésekkel és a fokozott hullással szembesülhetünk.
Ha sminkelni szeretnénk, mindenképpen érdemes olyan termékeket választani, amit a szakember ajánl, hiszen már elérhetőek a műpilla barát sminkszerek, amik nem tesznek kárt a szettünkben.

Sajnos sokszor egészségügyi problémák is okozhatnak fokozott pillahullást.
Ilyenek az autoimmun betegségek, a pajzsmirigy és hormon problémák, a szervezet gyulladásos folyamatai. De akár a terhesség és a szoptatás, valamint a változó kor idején felboruló rendszer is okozhat időszakos pilla problémát.
Jó ha tudjuk, hogy tavasszal és ősszel előfordulhat fokozott cserélődés, ami egy természetes folyamat, ilyenkor 1-2 töltés között tapasztalhatunk nagyobb arányú hullást is. Nyáron a nap UV sugarai hatására a szőrzetünk gyorsabban növekedhet és cserélődhet, ezt a pilláknál is tapasztalhatjuk, nem csak a sűrűbben szükségessé váló lábgyantánk hívhatja fel rá a figyelmünket.
Vannak olyan vendégek, akiknél az alap anyagcsere gyorsabb, gyorsabban nől a haj, a köröm, a szőrzet, és bizony a pillák életciklusa is gyorsabb ütembmen megy végbe. Sajnos Ők is tapasztalhatják a gyorsabb hullást, és a hamarabb szükségessé váló töltéseket.
Összességében, ha a szakember és a vendég is odafigyel, akkor a szettünk tartós lesz és elegendő a 3 hetenkénti töltésre időpontot foglalni.
